dom opieki arkadom opieki arka

O nas

Ewangelicki Dom Opieki „Arka” sprawuje opiekę nad ludźmi nie tylko w podeszłym wieku, którzy z różnych przyczyn nie mogli pozostać w domach rodzinnych. Zapewniamy opiekę całodobowa dla 100 osób. Przyjmujemy i zapraszamy pod nasze skrzydła osoby bez względu na ich przynależność wyznaniową i narodowościową...

Nasza oferta

Naszym mieszkańcom oferujemy pokoje trzy-, dwu- i jednoosobowe. Każdy pokój posiada własną łazienkę z WC i prysznicem – dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz w system przyzywowy.
Posiadamy również dużą łaźnię ze specjalistyczną wanną. Dom zapewnia swoim mieszkańcom całodobową opiekę personelu pielęgniarskiego i opiekuńczego oraz konsultacje lekarza rodzinnego. Do poradni specjalistycznych nasi mieszkańcy dowożeni są samochodem przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych. Podczas transportu oraz w trakcie wizyt u specjalisty, a także w czasie wykonywania badań, naszym mieszkańcom otuchy i wsparcia dodają obecni przy nim opiekunowie lub pielęgniarka.
Nad prawidłową rehabilitacją naszych mieszkańców czuwają zatrudnieni w naszym domu technik fizjoterapii i technik masażysta. Posiadamy również bardzo dobrze wyposażoną salę do zabiegów fizjoterapeutycznych, /między innymi sprzęt do światłolecznictwa i elektroterapii/ oraz salę do ćwiczeń.
Obiekt i całe otoczenie pozbawione jest barier architektonicznych, na każdą kondygnację można dojechać windą. Dysponujemy także pokojami gościnnymi dla odwiedzających oraz biblioteką.

Copyright 2014 Ewangelicki Dom Opieki Arka