dom opieki arkadom opieki arka

"Arka" dom opieki

Ewangelicki Dom Opieki "Arka" powstał w 1995 roku. Od pierwszych dni swojej działalności Dom był i nadal pozostaje placówką organizacyjną pomocy społecznej. Ośrodek położony jest w malowniczym miejscu, z dostępem do linii brzegowej jeziora Mikołajskiego i posiada własny pomost. W pobliżu Domu znajduje się altana z ławeczkami, kamienny grill oraz teren do spacerów i organizowania atrakcji na świeżym powietrzu. Otaczający teren zdobią drzewa i krzewy, a wiosną, latem i jesienią – kwiatowe rabaty. Usytuowanie placówki w pobliżu centrum Mikołajek sprawia, że zarówno mieszkańcy Domu, jak i osoby odwiedzające mogą szybko dojść do centrum miasta.

O Nas

Ewangelicki Dom Opieki "Arka" sprawuje opiekę nad ludźmi nie tylko w podeszłym wieku, którzy z różnych przyczyn nie mogli pozostać w domach rodzinnych. Zapewniamy opiekę całodobowa dla 100 osób (Dom przeznaczony jest dla 70 osób w podeszłym wieku i 30 osób przewlekle somatycznie chorych). Przyjmujemy i zapraszamy pod nasze skrzydła osoby bez względu na ich przynależność wyznaniową i narodowościową. Zapewniamy naszym mieszkańcom całodzienne wyżywienie przygotowane na miejscu przez pracowników kuchni. Posiadamy własną pralnię, a o czystość w domu dba personel porządkowy. Poradą i pomocną dłonią służą pracownicy socjalni oraz pracownik kulturalno-oświatowy.
W naszym Domu znajduje się kaplica, w której odbywają się nabożeństwa katolickie i ewangelickie. Mieszkańcy są objęci opieką duszpasterską kapelana.
Na terenie placówki przez cały rok organizowane są imprezy okolicznościowe, a latem rejsy statkiem po jeziorach mazurskich. Zapewniamy również zajęcia w pracowni plastycznej.
Mieszkańcy tworzą wspólnotę rodzinną, w której obowiązuje szacunek, poważanie i troska o wspólne sprawy.

Arka to Dom, w którym spotykają się wiosny i jesienie życia...
to miejsce, w którym ludzie nie maja przed sobą nic do ukrycia.
Arka to Dom, z którego widać i wschody i zachody słońca.
Nie wszystko tu stracone i przeżyte do końca.


- autor: Justyna Wenda

Copyright 2014 Ewangelicki Dom Opieki Arka